logo

Najlepsze sposoby na pozbycie się owadów

kalafior Ogród, Aranżacja wnętrz 7 marca 2024 0
post-image

Najbardziej irytują latem. Owady mają wtedy najlepszy czas na rozmnażanie się i przy okazji drażnienie nas. Brzęczą, gryzą i nikt ich nie lubi. Bywają jak hydra – na miejsce jednego zabitego przylatuje kolejnych pięć. Można spotkać różne sposoby radzenia sobie z nimi – od naturalnych do chemicznych dróg. Stosuje się różne lepy i wabiki, w drzwiach i oknach montuje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – problem dotyka niemal wszystkich zakątków na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najbardziej skuteczne sposoby radzenia sobie z owadami?

remontlux21

Co zrobić gdy komary nie dają żyć?

Kiedy na dworze jest słonecznie aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września częściej spotykamy się ze znajomymi w plenerze. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w restauracjach, jeziora – wszystko to tętni życiem. Latu towarzyszy zapach smażonej kiełbasy. Ale nie jedynie. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i pozostałych owadów. Potrafią one popsuć całą radość z takich wydarzeń. Można je jednak ograniczać.

W lecie w sklepach rośnie zapotrzebowanie na różnego typu spraye, żele czy maści, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest wabiąca dla tych latających “potworków”. Wiele razy udało się dowieść, że sklepowe preparaty są skuteczne. W prawdzie ich zapach nie jest przyjemny, ale ich działanie potrafi zagwarantować spokojnie spędzonego grilla czy wypad za miasto.

Istnieją również bardziej naturalne sposoby odstraszania insektów. Owady, a zwłaszcza komary są bowiem bardzo wrażliwe na zapachy. W związku z tym wszelkie mocne zapachy je odpychają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe czy olejki eteryczne wychodzą zwycięsko ze starć z tym letnim przekleństwem.

Jak pozbyć się owadów z domu?

Otwarte okna i drzwi to podstawa w lecie. Upał lejący się z nieba jest trudny do zniesienia w zamkniętych pomieszczeniach. Kłopot w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych domów wpadają też komary i spółka. One również szukaja cienia. Co więcej po zmroku przyciąga je światło i woń naszej krwi.

Jednym ze sposobów walki sobie z insektami są różnego rodzaju wabiki na owady. Można je nabyć w większości sklepów. Zazwyczaj kuszą one owady swoim zapachem, a następnie skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – stosuje się je przeważnie do łapania much, jednak sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Wyjściem, które nie pozwala robakom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to dużych rozmiarów miasto, gdzie występuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki idealne do rozwoju różnych insektów. Toteż moskitiery ułatwiają życie Wrocławianom. Przynajmniej w domowym zaciszu pozwalają poczuć ulgę od uciążliwych stworzeń.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Wykładzina gumowa

Wykładzina gumowa na tarasie lub balkonie. W jakiej sytuacji warto się na nią zdecydować?