logo

Pompa ciepła – dlaczego chętnie je kupujemy?

kalafior Narzędzia i maszyny 2 października 2023 0
post-image

Niewątpliwie pompy ciepła i ich rozpoznawalność non stop rośnie. Ten sposób na ogrzewanie jest ekologiczny, co przekonuje Polaków do ich używania. Kilka lat temu w kraju kupionych zostało aż 56,5 tysięcy takich pomp. Eksperci z organizacji technologii pomp ciepła oszacowali, że rynek pomp ciepła służących do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o około 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompy wodne – co warto o nich wiedzieć?

Nie da się ukryć, że dzięki temu, że mamy ciągły dostęp do wody możemy w normalny sposób funkcjonować każdego dnia. Często aby mieć dostęp do wody konieczne jest zastosowanie różnego rodzaju urządzeń i maszyn, czyli np. pompy wodnej, która doprowadza wodę do domu lub ogrodu. Na rynku dostępnych jest dużo rodzajów takich urządzeń. Te pompy znajdują zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane przykładowo do: zaopatrzenia w wodę za pomocą przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Pamiętaj jednak, że o pompy należy dbać, oraz należy liczyć się z faktem, że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hybrydowe – co należy o nich wiedzieć?

Pompy tego typu, które nazywane są także pompami gruntownymi, stanowią ciekawą alternatywę. Znajdują swoje zastosowanie gdy woda znajduje się wysoko natomiast instalacja wodociągowa ma być wykonana tak tanio jak to tylko możliwe. Te pompy samozasysające są bardzo chętnie wybierane są żeby zasilić letnie domki, bądź systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo wydajniejsze modele z powodzeniem mogą być wykorzystywane też do celów przemysłowych bądź do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu. Jednakże pamiętaj, aby dobrze o nią dbać oraz ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być konieczny.

remont lux32

Powietrzna pompa ciepła – co warto o tym wiedzieć?

Popularność pompy tego typu jest coraz większe, z uwagi na to, ze na samym początku nie trzeba w nie wkładać dużo pieniędzy. Ich źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Pompę tego typu można wykorzystywać niemalże w każdych warunkach. W takim wypadku niezbędne jest jednak wyposażenie nieruchomości w dodatkowe źródło ogrzewania, które będzie wspomagało pracę pompy albo ją zastępowało wtedy, kiedy różnice temperatur w środku będą największe. Zaleca się łączenie pompy tego typu z układami niskotemperaturowymi.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

remontlux32

Kosiarka czy podkaszarka – co sprawdzi się lepiej w przydomowym ogrodzie?

jak skręcać meble

Jak skutecznie skręcać meble?