logo

Profesjonalny sklep ogrodniczy – najistotniejsze cechy

kalafior Ogród, Aranżacja wnętrz 18 września 2023 0
post-image

Obecnie niemal we wszystkich domach można znaleźć rośliny. Nadają one wnętrzom niepowtarzalnego wyglądu. Aczkolwiek, żeby móc się nimi zachwycać przez wiele lat, warto nie tylko zapewnić im odpowiednie warunki, ale także zatroszczyć się o to, aby rośliny które wybieramy były odpowiedniej jakości z pewnego źródła. Kiedyś pragnąc zakupić roślinę czy to do pokoju, czy do ogrodu, można było szukać je w centrach ogrodowych, na ryneczkach czy też można było zakupić od osoby prywatnej. Gdzie teraz warto znaleźć rośliny? Są one dostępne prawie wszędzie: w internecie, w dużych sklepach budowlanych, a nawet ogólnospożywczych, w szkółkach roślin. Często idąc na codzienne zakupy można spotkać nietypowe gatunki. Gdzie wyposażyć się w najpiękniejsze rośliny do domu i ogrodu? Czy w dużych sklepach budowlanych jest urozmaicony wybór roślin i czy opłaca się tam kupować?

O czym trzeba pamiętać szukając ciekawych okazów do domu i ogrodu?

Wybierając sadzonki warto patrzeć nie tylko na ich ogólną prezencję i cenę, ale też na jakość. Aby zdrowo rosły i cieszyły nas pięknym wyglądem, po przyniesieniu ze sklepu muszą się przyjąć w nowym otoczeniu. Przed wyborem warto mieć pewność, że kwiat nie jest chory, lub nie ma pasożytów. Należy zwrócić również uwagę na to jak był nawadniany – jeśli ma bardzo mokre podłoże, jest duże ryzyko, że  korzenie zgniły i wówczas nie da się go ocalić. Dlatego czasami opłaca się wydać więcej pieniędzy, aby posiadać pewność, że dany okaz będzie dobrze rósł przez lata. Z pewnością bardzo ważną kwestią jest to, w jakim miejscu takie rośliny będziemy kupować. Czy sadzonki znalezione w dużym sklepie budowlanym będą tak samo odpowiednie, jak te z centrum ogrodniczego? Gdzie najkorzystniej kupować rośliny?

Kupno roślin w centrum ogrodniczym

Zakup roślin w profesjonalnym centrum ogrodniczym często jest właściwym pomysłem. Oprócz pięknych, dobrej jakości roślin można tam liczyć na pomoc specjalistów. Z pewnością doradzą oni w kwestii doboru okazów, które będą pasowały do warunków, które możemy im zapewnić. Co więcej, personel znający się na roślinach wie jak o nie dobrze zadbać i we właściwym czasie potrafi wychwycić jakiekolwiek niepokojące objawy.

remont lux20

Czy warto kupować rośliny w markecie?

Teraz dużo marketów posiada w swojej ofercie bardziej, bądź mniej urozmaicony asortyment roślin doniczkowych. Kuszą one łatwą dostępnością, a także stosunkowo niską ceną. Idąc po codzienne zakupy można przy okazji wybrać sobie jakiegoś kwiatka. Trzeba zadać sobie pytanie – czy warto? Czy na pewno market jest nam w stanie zagwarantować ładne i zdrowe rośliny? Zazwyczaj takie rośliny pięknie wyglądają w sklepie, aczkolwiek po pewnym czasie od zakupu zaczynają obumierać. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj powodem nieodpowiednie warunki transportu ze szkółki roślin do sklepu. Taka kilkugodzinna podróż w niskich temperaturach może bardzo skrócić żywotność tej sadzonki. Co więcej w marketach nie ma fachowego personelu, który zdaje sobie sprawę dbać o rośliny. Zazwyczaj skutkiem nieodpowiedniego przechowywania roślin są pasożyty, które przyczyniają się do tego że sadzonka po kilku dniach w sklepie obumiera. Co więcej warto być świadomym tego, że po dostarczeniu takiej rośliny do domu możemy zarazić szkodnikami nasze domowe kwiaty. Dlatego przed kupnem kwiatów w takich sklepach warto dobrze się im przyjrzeć.

Kupno roślin przez internet – czy to się opłaca?

Kolejnym miejscem, które trzeba rozważyć kupując rośliny jest internet. Obecnie dużo sklepów z roślinami oferuje wysyłkę swoich okazów do klientów. Na pewno zaletą jest to, że można w takim sklepie dostać rzadko spotykane gatunki. Oczywiście warto liczyć się z tym, że tak zakupione sadzonki po dostarczeniu do naszego domu obumrą, ponieważ zaszkodzi im transport. Dlatego warto znaleźć dobre sklepy internetowe z roślinami, które mają doświadczenie w odpowiednim pakowaniu roślin, tak, aby jak najmniej uszkodzić roślinę.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

remont lux46

Dekoracje wnętrz z roletami rzymskimi – minusy i plusy

remont lux7

Elementy ozdobne pieca – drzwiczki