logo

Wykończenie wnętrz – zlecić firmie wykończeniowej czy podjąć się samemu?

kalafior Aranżacja wnętrz 6 września 2023 0
post-image

Aranżacja wnętrz na wysokim poziomie nie jest tania i wymaga dużo czasu oraz serca włożonych w ten żmudny proces. Wiele osób decyduje się zlecić wykończenie mieszkania, domu lub wnętrza lokalu firmowego profesjonalistom. Są pewne kryteria przy wyborze firm wykończeniowych, które warto wziąć pod uwagę.

Rosnące ceny materiałów budowlanych i wykończeniowych sprawiają, że samodzielna aranżacja wnętrz bardzo szybko może odbić się przysłowiową czkawką. Eksperci z branży, którzy w tak zwanej „wykończeniówce” pracują od lat potrafią znaleźć materiały w dobrych cenach, bez przepłacania. To tylko jeden z argumentów przemawiającym za wynajmem profesjonalnej firmy aranżującej wnętrza.

Mieszkanie pod klucz – wynajem firmy vs samodzielna aranżacja

Czy warto w ogóle inwestować w wynajem firmy wykończeniowej? To pytanie stawia sobie wiele osób, które kupuje dom lub mieszkanie i staje przed decyzją w kwestii aranżacji. Już samo kupno nieruchomości to duży wydatek, więc czy brnąć w kolejne? 

wykończenie wnętrz aranżacja mieszkań

Odpowiedź brzmi „tak”, jeśli ktoś ceni swój własny czas. Samodzielne wykończenie mieszkania i wszystkie decyzje z tym procesem związane wymagają ogromnych pokładów wolnego czasu. Wybór i zakupy materiałów, najem poszczególnych fachowców i ustalenia z nimi, sprawdzanie postępów na każdym etapie, dokupowanie brakujących elementów wykończenia… to tylko kilka elementów procesu wykończenia wnętrza, nad którymi inwestor musi czuwać. Bez dwóch zdań trzeba mieć na to czas, energię, ochotę i… pewną wiedzę.

Przewaga firm wykończeniowych

Atutem profesjonalnych firm wykończeniowych, dla których aranżacja wnętrz to chleb powszedni, jest ogromna znajomość rynku, branży i trendów. Do tego należy doliczyć ważne kontakty z hurtowniami, projektantami, fachowcami. Wynajmując firmę wykończeniową mamy gwarancję, że wyliczona przez nią kwota będzie w stanie pokryć wszystkie etapy procesu aranżacji wnętrza – od zakupów materiałów, przez opłacenie fachowców, na sprzątaniu po remoncie kończąc. Wszystko oczywiście zależy od tego jaką firmę wybierzemy, ale te najlepsze oferują wyżej wymienione usługi.

Gotowe pakiety firm od aranżacji wnętrz

Wybór gotowych pakietów oferowanych przez firmy remontowe usprawni proces aranżacji wnętrz, szczególnie osobom, które nie mają sprecyzowanych oczekiwań co do tego jak ma wyglądać mieszkanie, dom czy siedziba firmy.

Każdy pakiet powinien zawierać kompletne wyposażenie łazienki, podłogi, zamontowanie drzwi, malowanie, projekty techniczne w zakresie aranżacji, sprzątanie mieszkania, usługi fachowców. Ponadto w pakietach są asysta podczas odbioru deweloperskiego oraz dwuletnia gwarancja. 

Aranżacja i remont kuchni

Wykończenie wnętrz bez „kruczków”

Terminowość i brak ukrytych kosztów to cechy, którymi często chwalą się firmy zajmujące się wykończeniem mieszkań pod klucz. Każdy projekt przygotowywany w ścisłej współpracy z projektantami i dostawcami materiałów jest dokładnie oszacowany pod kątem nie tylko finansów, ale też potrzebnego czasu.

Każdy klient może spodziewać się konkretnych etapów przy aranżacji wnętrza. Często są to:

  • pomiar i sfotografowanie wnętrza przed remontem,
  • przygotowanie projektu przez architekta,
  • dokumentacja funkcjonalności,
  • dobór elementów wystroju, materiałów budowlanych, oświetlenia, kolorystyki, wyposażenia meblowego oraz sprzętu RTV i AGD,
  • wykonanie wizualizacji 3D,
  • opracowanie kosztorysu.

Wykończenie mieszkania pod klucz – miej to z głowy!

Jeśli cenisz swój czas oraz zdrowie, bo doskonale zdajesz sobie sprawę ile stresu kosztuje aranżacja wnętrza na własną rękę, to podjęcie decyzji o najmie profesjonalnej ekipy wykończeniowej przyjdzie ci łatwo. Nie każdy, w przeciwieństwie do zawodowców, interesuje się przecież najnowszymi trendami w aranżacji czy też wie, w jakiś hurtowniach dostanie się dobre i niedrogie materiały.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

Jakie światło do kuchni

Jakie oświetlenie wybrać do kuchni?

remont lux22

Jak odpowiednio oświetlić kuchnię?