logo

Jakie są cechy charakterystyczne pomieszczenia w stylu loft i jak je urządzić?

kalafior Aranżacja wnętrz 30 września 2023 0
post-image

Wnętrza w stylu loftowym są czymś, co w ostatnich latach zdobyło ogromną popularność. Coraz częściej spotyka się pomieszczenia urządzone w stylu loftowym, które są tak samo użyteczne oraz przyjemne dla oka. Co charakteryzuje styl loftowy i w jaki sposób urządzić tego typu mieszkanie?

Cechy charakterystyczne

Loft, często nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Ponieważ najistotniejszą oraz najbardziej rozpoznawalną zaletą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które jest w mieszkaniu ma za zadanie służyć do tego, żeby wygodnie się mieszkało a każdy jej metr był odpowiednio spożytkowany. Mocno zwraca się również uwagę na to, żeby w mieszkaniu przeważał minimalizm, który zdecydowanie ułatwia wykorzystanie przestrzeni na przedmioty codziennego użytku.

W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi zwłaszcza o to, aby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolorystyka zastosowana w lofcie to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Oczywiście jeśli ktoś ma inną wizję to nic nie stoi na przeszkodzie, ponieważ jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem swoich upodobań.

remont lux45

W jaki sposób urządzić loft po raz pierwszy?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorystyce wobec tego przyszedł czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal oraz cegła to najczęściej wykorzystywane akcenty, które możemy spotkać w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, że są one ponadczasowe i doskonale prezentują się we wszystkich połączeniach kolorystycznych – zwłaszcza z przedstawionymi wyżej barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że wnętrze będzie surowe i zimne, i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle opisanych reguł, których musimy przestrzegać. To przecież nasze mieszkanie, możemy poeksperymentować np. jedna ze ścian będzie miała inny kolor lub jeżeli mieszkamy w starszym budynku, zamiast wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Mieszkanie musi być po prostu funkcjonalne.

Jaki rodzaj mebli najlepiej sprawdzi się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble w stylu industrialnym. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje podstawowe zadanie; przede wszystkim funkcjonalność, potem dopiero kwestie estetyki. Dobrze w tej sytuacji spiszą się podczas aranżacji wnętrza meble wykonane z drewna i metalu. Proste rozwiązania w pomieszczeniach industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak zostało wspomniane wyżej, chodzi zwłaszcza o to, aby pomieszczenia spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby a także sprawdzały się na każdym polu, nie tylko jako biuro jak i miejsce odpoczynku.

Napisz nam co o tym myślisz

Komentarz

Komentując, akceptujesz Politykę prywatności

remont lux27

Jakie cechy powinny spełniać wnętrza komercyjne?

remont lux25

Kiedy chcesz odnowić meble…